Nowe indywidualne soczewki progresywne firmy HOYA

Czym jest prezbiopia?

Czy wiesz, że już około 40 roku życia mięśnie odpowiedzialne za zmianę kształtu soczewki naszego oka są mniej elastyczne, muszą pracować coraz intensywniej wywołując zmęczenie oczu, a nawet ból głowy? Czytanie staje się problemem i wymaga odsuwania tekstu od oczu. Zwłaszcza przy słabym oświetleniu nasze oczy muszą wykonać większą pracę, aby widzieć wyraźniej.

Zjawisko to nazywamy fachowo prezbiopią.

Nie potrafimy jej zapobiegać, ale możemy ją z powodzeniem korygować dzięki progresywnym soczewkom okularowym. Obecne tempo życia wymusza na nas wybór najbardziej kompleksowych rozwiązań. Wzrok to najważniejszy ze zmysłów – zasługuje na szczególną dbałość inajlepszą korekcję.

Dzięki progresywnym soczewkom okula- rowym możesz zapomnieć o konieczności zmiany okularów do czytania na te do dali i odwrotnie – ponieważ zapewniają one wyraźne widzenie zarówno w obszarze tzw. bliży, dali oraz w obszarze pośrednim. To wygodne i uniwersalne rozwiązanie.

Screenshot 2016-07-18 22.46.22Zaawansowane soczewki progresywne typu freeform, zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę HOYA specjalnie dla salonów Optyk Rodzinny.

Clear View One

Clear View One to progresywne soczewki okularowe klasy premium, które zostały stworzone z myślą o jak najszerszym gronie użytkowników.

Dwa warianty konstrukcji umożliwiają wyjście naprzeciw różnorodnym potrzebom osób noszących okulary. Bez względu na to jaki zawód wykonujesz
i jaki styl życia prowadzisz, Clear View One dopasują się do Ciebie i Twoich oczekiwań.

Soczewki te powstały w oparciu o analizę potrzeb wzrokowych prezbiopów, doskonale współgrają ze współczesnymi trendami na rynku opraw okularowych.

Uwzględniają indywidualną korekcję wzroku, oraz dopasowują się do stylu życia. Gwarantują bardzo dobrą ostrość widzenia i wyjątkowy komfort użytkowania, także podczas korzystania z urządzeń cyfrowych i wykonywania codziennych czynności.

Clear View Advance

Clear View Advance to progresywne soczewki okularowe klasy premium, o poszerzonej personalizacji, uwzględniające twoje indywidualne potrzeby, zaprojektowane by w pełni dostosować się do Ciebie i stylu życia jaki prowadzisz. Posiadają wszystkie walory soczewek Clear View One, a dodatkowo uwzględniają parametry indywidualne oraz sposób użytkowania okularów.

Clear View Advance zapewniają:

  • Doskonałą ostrość widzenia, dzięki precyzyjnej korekcji oraz dokładnym pomiarom parametrów indywidualnych i odpowiedniej kalkulacji soczewek
  • Wyjątkowy komfort użytkowania, także podczas korzystania z urządzeń cyfrowych
  • Szerokie pola widzenia oraz łagodny przyrost mocy między różnymi odległościami obserwacji
  • Stabilny obraz podczas poruszania się

Soczewki progresywne Clear View Advance i Clear View One powstały w oparciu o najbardziej zaawansowaną technologię. Pamiętaj jednak, że Twój mózg potrzebuje czasu żeby przyzwyczaić się do nowych okularów. Dlatego im częściej będziesz je nosić, tym szybciej i łatwiej się do nich przyzwyczaisz.